Проект Challenge #АтиГоворишУкраїнською?     «Challenge#Do you speak Ukrainian?»

Правила  Сhallenge

 

💪Приймайте виклик!
Діліться своїми враженнями!
💕Та пробачайте собі, коли щось не виходить з першого разу  

Проект починається в старших групах і триває 1 місяць. Ми оформили великий мобільний стенд типу «roll up» в кожну групу. Батькам надаємо інформацію про тему тижня, конкретизуємо, чим саме займатимемось  з дітьми, робимо  їм виклик і пропонуємо вдома  працювати за нашою темою.

 

Тема першого тижня в роботі з дітьми -  «Мовний етикет»

Ми говоримо лише українською, правильно називаючи слова ввічливості.

(Доброго ранку!

Доброго дня!

Доброго вечора!

Моє шанування!

Вітаю!

Привіт! Здоровенькі були! Дякую! Будьте ласкаві! Будь ласка! Смачного! Вибачте!  На добраніч! Щасливо! Гарного настрою! Приємного перегляду! Всього найкращого! і т.д.

Пропонуємо батькам прийняти виклик, а саме - впродовж тижня вживати з дітьми і дорослими  слова ввічливості українською.

Пропонуємо фіксувати свої здобутки і враженнями в різний спосіб. (фото, відео)

 

Другий тиждень «Читання української народної казки».

Інформуємо батьків про тему тижня. Ми читаємо дітям  українські народні казки  впродовж тижня. Робимо виклик батькам - батьки читають вдома, можливо, перед сном. Обговорюємо прочитане, ділимось враженнями, фіксуємо здобутки.

 

Третій тиждень – «Спілкуємось українською в громадських містах». 

Ми в дошкільному закладі обігруємо ситуації спілкування українською  покупця з продавцем, хворого з лікарем, пасажира з водієм маршрутки, клієнта з перукарем  і т. д.  в рамках підготовки до сюжетно – рольової гри. Робимо виклик батькам -  показати дітям, як спілкуватись українською в  усіх громадських місцях з представниками різних професій.

 

Четвертий тиждень «Запоріжжя – осередок української культури і історії»

Організовуємо віртуальну  та реальну екскурсію вихованців старших груп дошкільного закладу до культурних, історичних пам’яток нашого міста, залучаємо україномовного екскурсовода. Ми подорожуємо з дітьми рідним містом і робимо виклик батькам – відвідати історичний об’єкт  з дитиною, зафіксувати враження у фото, відео..

 

      Після завершення першого місячного етапу обробляємо накопичений в дошкільному закладі та батьками матеріал (фото, анкети, відеозаписи, інтерв’ю з дітьми і дорослими…), де батьки і діти старших груп презентують свої враження і роблять виклик «А ти говориш українською?», передають великий мобільний стенд типу «Roll up» з закликом до участі в проекті  середнім групам.

2.      «Челлендж #«А ти говориш українською?» проводився з середніми групами нашого дошкільного закладу. Проводиться по аналогії  з дітьми і батьками старших груп, триває 1 місяць,  передається молодшим групам.

3.       «Челлендж #«А ти говориш українською?» проводився з молодшими групами нашого дошкільного закладу. Проводиться по аналогії  з дітьми та батьками середніх груп, триває 1 місяць.

4.      Заключний етап проекту «Челлендж #А ти говориш українською?»- Фестиваль «Українська мова – обличчя нашого народу»;            

-          Для всіх груп дитячого садка впродовж місяця пропонуються консультації («Цікаві факти про українську мову», «Поради щодо того, як полегшити собі перехід на українську висловлювання відомих українців про мову; заклики до спілкування українською;»)

 

Проведення загальносадового фестивалю  «Українська мова-це культурне обличчя нашої нації», на якому у формі флешмобу  зроблено запис звернення усіх учасників  з  «Челлендж# «А ти говориш українською?» до педагогів і батьків іншого дошкільного закладу, дошкільних закладів району, міста.